Na Lomnickém potoce (pravostranný přítok Teplé) v Slavkovském lese. Kamenitá hráz 60 m vysoká, 142 ha, objem 24,2 milionů m3, hluboká 54 m. Vodárenský a ochranný význam.
Jedná se o starší ze dvou velichovských tvrzí (mladší je v základech zámečku). Tvrz se nalézá na jižním konci obce, za budovou lesní správy. Vznikla pravděpodobně až po roce 1336, kdy se stala…
Smírčí kámen u samoty Vildenava je nejlépe dostupný pěšky po Naučné stezce Doubí-Svatošské skály z Hor nebo Karlových Varů-Tašovic. Historie samoty Vildenava (nyní hájovny) sahá hlubko do středověku…
>Vodní mlýn na Chodovském potoce u Jenišova. Mlýn (nebo vodní elektrárna?) je v rekonstrukci, má i funkční náhon - zrovna ho při mé návštěvě čistili. K mlýnu se dá dojít po cestičce od Jenišova…
Rozcestník turistických tras u bývalé Restaurace u Linharta nedaleko zříceniny kostela sv.Linharta.
Venkovní chlebová pec z 19. století, jako součast Malé usedlosti.
„Švédské šance“ u Kynžvartu Kynžvartské šance se poprvé jako pomístní název objevují až v první polovině 19. století na druhém vojenském mapování. Objekt sestává z několik set metrů dlouhého…
Nevelké krasové území v Českém lese u zaniklé vsi Háje (Graffengrün), které bylo v minulosti využíváno jako zdroj vápence. Vyskytují se v něm malé jeskyně a zavrtky, z nichž jeden je stále aktivní a…
Na podzim roku 2011 si Karlovy Vary připomenuly jedno zajímavé výročí. Uplynulo 300 let od první návštěvy ruského cara Petra Velikého ve městě. Asi nejznámějším místem v Karlových Varech, které se…
Andělská hora je zřícenina gotického středověkého hradu, který se původně jmenoval Engelsburg. Patrně před rokem 1390 založili hrad páni z Rýzmberka. Sloužil jako objekt k bydlení i jako poutní místo…
V okolí Karlových Varů lze při procházce Lázeňskými lesy uvidět mnoho zajímavého. Například pozůstatky Kostela sv. Linharta. Ten kdysi stával na návrší nad středověkou osadou Thiergarten (Obora,…